POKOLM Frastechnik GmbH, 1994 yılında Franz Josep POKOLM tarafından kurulmuştur. 20 yılı aşkın bir süredir metal işleme endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bugün 3000 m2 lik üretim tesisinde, konusunda uzman 100 çalışanı ile modern tutucu takım sistemleri ve uçları üretmektedir. Firmanın üretim felsefesi, sürekli olarak gelişen üretim teknolojilerine uygun modern çözümler, optimize edilmiş kesme geometrisine sahip uçlar ve daha uygun maliyetli frezeleme takım gövdelerinden oluşturmaktadır.

Pokolm‘un metal işleme sistemleri; takımları, sabit ve takım içinde kendiliğinden dönerek optimum kullanımı maksimize eden uçları ile her türlü malzemeyi verimli bir şekilde işleyebilecek ürün çeşitliliği oluşturur. Bu tür ürünler firmanın metal işleme sektöründe her zaman yenilikçi ve lider olma isteğinin temel taşlarıdır.

Pokolm’un geniş ürün programı şunları içerir;
– Her türlü işleme için çap 8 mm den çap 250 mm ye kadar frezeler
– Her türlü malzeme işleme için çeşitli geometrilerde, kalitelerde ve kaplamalarda kesici uçlar
– Optimum uyumlu takım yuvaları ve uçlar
– Uç ve uç yuvalarını içten soğutma kanalları sayesinde daha az aşınma
– Tüm malzeme grupları için güvenilir kesme koşulları değerleri

Günümüz koşullarında ayakta kalabilmek ancak yaratıcı, oldukça gelişmiş üretim süreçleri ve kullanıcıya ne kazandırdığımız ile ilgilidir. Pokolm bu anlamda ilk proje çalışmasından son işleme kadar tüm üretim süreçlerini dikkate almakla beraber, optimizasyon için fırsatlar bulup, kullanıcı odaklı çözümlere yeni yaklaşımlar getirmektedir.

Pokolm olarak siz sanayicilerimizin yanında olup, hizmet vermekten mutluluk ve memnuniyet duyarız.